EU köper ungdomarna med tågkort

Det är lätt när någon annan betalar. Och ”någon annan”, det är du själv det.

Att EU ska använda dina skattepengar för att bekosta semestern för unga vuxna är rent horribelt. De får ta ett sommarjobb eller spara ihop pengarna istället. Detta sker samtidigt som polisen har problem, skolan är inte fixad än trots att Fridolin haft makt över den i över 1000 dagar nu och vården… Ja, den styrs fortfarande av landstingen.

Läs Lars Anders Johanssons utmärkta artikel i Timbros Smedjan.

Det är hög tid att lämna EU. En röst på Klassiskt liberala partiet är en röst mot slöseriet i Bryssel såväl som i Stockholm.

Några ungdomar som fått betala själva. Som ungdomar alltid gjort…
Foto: Ruben Bos.

Tycker du som vi? Dela gärna detta på Facebook och Twitter.

Överväga gärna att donera en slant till vårt valarbete. Du kan använda Swish: 123-388 34 69 (märk betalningen ”Donation”). Det går också bra via din bank eller kryptovaluta (Bitcoin mm).

Bli medlem i Klassiskt liberala partiet och gör skillnad för ett friare Sverige!

Översikt

Denna webbplats använder cookies så att vi kan ge dig bästa möjliga användarupplevelse. Cookie-information lagras i din webbläsare och utför funktioner som att känna igen dig när du återvänder till vår webbplats och hjälpa vårt team att förstå vilka delar av webbplatsen du tycker är mest intressanta och användbara.